Zabiegi u dentysty

Kiedyś ludzie bali się bardzo wizyty u dentysty, ponieważ kojarzyła się im ona z bólem i wyrywaniem zębów. Dziś jednak stomatologia o wiele większą wagę przykłada do profilaktyki i leczenia, a także do wykonywania wszystkich procedur w sposób maksymalnie komfortowy dla pacjenta. Ludzie coraz bardziej zaś przekonują się, że wizyta w gabinecie nie musi być nieprzyjemna i coraz chętniej odwiedzają stomatologa. Szczecin to miasto, w którym bardzo wyraźnie widać, że mieszkańcy coraz chętniej chodzą do dentysty. Szczecin może pochwalić się bogatą ofertą gabinetów (dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html), które zapewniają różnorodne zabiegi – profilaktyczne, estetyczne i lecznicze.

Profilaktyka jest bardzo ważna. W jej ramach wyróżniamy zabiegi, które mają na celu uchronienie naszych zębów przed bakteriami i próchnicą oraz szybkie naprawienie już powstałych, drobnych ubytków. Do tego typu zabiegów zaliczamy między innymi lakierowanie zębów, czyli pokrycie ich specjalnym lakierem z fluorem. Jest to również metoda na problem nadwrażliwości szkliwa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadwrazliwosc_zebiny). W przypadku niewielkich ubytków stosuje się zaś ich lakowanie, czyli wypełnianie, które zabezpiecza przed rozwojem próchnicy. Kiedyś było ono nawet obowiązkowo stosowane w szkołach.

Jeśli zaś już ząb nas boli, jest to bardzo ważny sygnał, że powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę do lekarza. Najprawdopodobniej w takim przypadku zastosuje on leczenie kanałowe, czyli dokona umartwienia zębiny, żebyśmy mogli szybko odczuć ulgę. Nie jest to przyjemny zabieg, ale wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Poza tym, szybko pozwoli nam on uwolnić się od bólu. Jeśli zaś zęba nie da się już uratować, dentysta zadecyduje, żeby go usunąć, czyli dokonać ekstrakcji. Nie musimy się jednak martwić, że od tej pory będziemy straszyć niepełnym uśmiechem, ponieważ oferta protetyki stomatologicznej również jest niezwykle szeroka i pozwala nam na szybkie rozwiązanie problemu. Możemy zdecydować się na wstawienie tytanowego implantu lub też porcelanowego mostu. Poza tym, jest to bardzo ważne, nie tylko ze względów estetycznych, aby jak najszybciej uzupełnić brak zęba w łuku zębowym. Każde naruszenie integralności zgryzu może skutkować wykrzywieniem i rozchwianiem sąsiednich zębów, a w konsekwencji prowadzić nawet do powstania wad zgryzu. Warto zatem temu zapobiec i zdecydować się na wypełnienie ubytku. Współczesne metody pozwalają na dokonanie tego w sposób trwały i dający naturalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>