Stomatologia w Zielonej Górze

Nie tylko dzieci nie lubią wizyt u lekarza. Zwłaszcza dentysta jest specjalistą, którego mało kto odwiedza z przyjemnością. Zastanawiające jest dlaczego nawet dorośli, logicznie myślący ludzie unikają wizyt w gabinecie dentystycznym. Najczęstszym powodem jest ból, a raczej, aby było to zgodnie z prawdą – strach ludzi przed bólem. Kiedyś leczenie zębów odbywało się bez znieczulenia, lub jeżeli go używano, to samo aplikowanie środka znieczulającego było albo bolesne, albo co najmniej niekomfortowe. Dzisiaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Technologia znacznie poszła do przodu, natomiast strach ludzi i przekazywane z pokolenia na pokolenie stereotypy zostały. Obecnie powszechnie stosowane jest znieczulenie. Nie trzeba o nie specjalnie prosić lub za nie płacić, ponieważ dentyści sami je proponują. Komfort i zrelaksowanie pacjenta znacznie rozluźniają atmosferę w gabinecie i ułatwiają pracę lekarzowi (dentysta-stomatolog – Zielona Góra). Rzadkie wizyty u dentysty powodują rozwinięcie się różnych dolegliwości. Często, gdy stan uzębienia jest zły, jedyne co pozostaje to leczenie kanałowe. Jednak również i tutaj nastąpiły poważne zmiany. Nie jest to już, jak kiedyś seria bolesnych zabiegów. Współcześnie jest to jeden, dwugodzinny i wykonywany tylko pod znieczuleniem zabieg. Najczęściej jeden zabieg wystarcza. Kolejną bolesną czynnością było rozcinanie dziąseł. Obecnie zamiast cięć stosuje się ultradźwięki. Oprócz bezinwazyjności zapewniają one widocznie lepsze efekty.

Gdy już konieczne jest rozcinanie, coraz rzadziej wykorzystuje się skalpel. Zamiast tego używa się lasera. Wykonane nim cięcia są całkowicie bezkrwawe. Dodatkowo leser jest nieporównywalnie bardziej precyzyjny niż inne narzędzia. Cięcia to nie jedyne zastosowanie lasera. Jego promienie wykorzystuje się do przyspieszenia regeneracji ran. Pod ich wpływem włókna kolagenowe szybciej się odnawiają i rany, które kiedyś goiły się przez blisko miesiąc, zrastają się już po kilku dniach. Dodatkowo należy pamiętać, że lekarz nie od razu przystąpi do wiercenie w zębie lub rozcinania dziąseł. Najpierw wykona zdjęcie rentgenowskie i ustali sposób leczenia. Powyższe fakty jasno dowodzą, że nie warto zwlekać z wizytami u stomatologa. Najprościej będzie znaleźć odpowiedni gabinet w internecie wpisując po prostu dentysta i miasto, np. dentysta Zielona Góra lub stomatolog Zielona Góra.

 

One thought on “Stomatologia w Zielonej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>