Na czym polega depilacja laserowa?

Bardzo wiele kobiet walczy z owłosieniem ciała. Jest to bardzo uciążliwe, a włosy w niektórych miejscach wyglądają bardzo niekorzystnie. Niektóre z metod walki z uporczywym owłosieniem są bolesne oraz uciążliwe. Bardzo ciekawą alternatywę stanowi depilacja laserowa. W jaki sposób działa tego typu depilacja oraz kto może skorzystać z tej metody?

Depilacja laserowa
Jest to zabieg, który polega na usunięciu cebulki włosa wraz z jego korzeniami za pomocą wiązki lasera. Energia skumulowana we wiązce oddziałuje z melaniną włosa (barwnikiem), a następnie jest przekształcana w energię termiczną. W ten sposób dochodzi do trwałego usunięcia cebulki włosa wraz z jego korzeniami. Niestety, laser usuwa jedynie włosy widoczne na skórze, te zakorzenione głębiej nie zostaną usunięte. W związku z tym, aby uzyskać pełny efekt depilacji laserowej, warto przeprowadzić ją kilkukrotnie.

Zabieg dla każdego?
Niestety, zabieg depilacji laserowej nie jest przeznaczony dla wszystkich. Istnieją pewne przeciwwskazania dotyczące stosowania tej metody. Przede wszystkim, depilacji laserowej powinny unikać kobiety w ciąży, gdyż może mieć ona niekorzystny wpływ na płód. Idąc dalej, osoby, które posiadają pewne choroby skóry, jak łuszczyca czy infekcje skórne, również nie powinny korzystać z tego zabiegu.

Gdzie przeprowadzić zabieg depilacji?
Zabiegi te można przeprowadzać w salonach kosmetycznych. Jednak aby depilacja laserowa była przeprowadzona prawidłowo, niezbędna jest obecność osoby, która posiada odpowiednie kompetencje. Może to być lekarz dermatolog bądź odpowiednio wykwalifikowana osoba. Warto w tym celu skorzystać z internetu. Wpisując w wyszukiwarce np. „depilacja laserowa Szczecin” można znaleźć całą listę salonów gdzie można przeprowadzić taki zabieg.

Depilacja laserowa jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które chcą pozbyć się uporczywego owłosienia na długi czas.

2 thoughts on “Na czym polega depilacja laserowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>