Depilacja laserowa w Mielcu

Usuwanie zbędnego owłosienia to obecnie już standard. Żadna kobieta nie pokaże się publicznie w spódnicy, jeżeli wcześniej nie pozbędzie się z nóg zbędnych włosków. Niektóre Panie mają to szczęście, że natura nie obdarzyła ich zbyt obficie pod tym względem i wystarczy im depilacja raz w tygodniu. Są jednak przypadki, w których ten zabieg staje się codziennością. Pomijając walory estetyczne, depilacja okolic pach i bikini, to absolutna konieczność również, a nawet przede wszystkim ze względów higienicznych. Zabiegi depilacji w warunkach domowych bywają kłopotliwe. Golarki oraz wosk u osób obdarzonych delikatną skórą często powodują podrażnienia, natomiast kremy do depilacji mają z reguły małą skuteczność. Dlatego każdy dobry, posiadający bogatą ofertę salon kosmetyczny proponuje swoim klientom depilację laserową. Na czym zatem polega ta innowacyjna metoda trwałego usuwania owłosienia?
Depilacja laserowa powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem, a jej wykonania podejmuje się wykwalifikowana kosmetyczka. Mielec posiada kilka gabinetów kosmetycznych (lista na swiaturody.com), w których możemy bez obaw poddać się takim zabiegom. Ta metoda usuwania owłosienia jest ogólnie bardzo bezpieczna i nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu, jeżeli trzymamy się zaleceń osób kompetentnych. W nielicznych tylko przypadkach mogą wystąpić niepożądane efekty. Na przykład, nie należy wykonywać depilacji laserowej na skórze opalonej, może to bowiem przyczynić się do głębszych poparzeń. Nie należy również na dłuższy czas przed zabiegiem stosować depilatorów elektrycznych, wosku ani innych metod usuwania owłosienia razem z cebulkami. Jak wygląda proces usuwania włosów za pomocą lasera?
Głowica lasera jest przykładana do skóry a emitowana przez nią wiązka światła powoduje zniszczenie struktur włosa, co powoduje, że nie odrastają. Najłatwiejsze do usunięcia wbrew pozorom są włosy ciemne i grube, najtrudniej natomiast depilacji laserowej poddają się włosy jasne i delikatne. Ciekawostką jest fakt, ze włosy rude, siwe czy drobne (jak na przykład meszek) w ogóle nie poddają się depilacji.
Aby efekt był zauważalny i trwały musimy się poddać kilku do kilkunastu zabiegów w odstępie kilku tygodni każdy, ponieważ destrukcji ulegają tylko włosy będące akurat w fazie wzrostu, natomiast te w fazie uśpienia nie poddają się depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>